Stromy pro krajinu - SŠ

Cíl:
Každý člověk by měl dostat šanci spolupodílet se na tvorbě svého okolí. Nejtěžší bývá prvotní fáze, kdy "nadšenec" musí nastudovat množství informací, jež ho mohou k cíli dovést. Naší snahou je podpořit a připravit ty studenty, kteří chtějí své okolí upravit či revitalizovat.

Cílová skupina:
střední školy a gymnázia

Vzdělávací obory:
Biologie (biologie rostlin, ekologie)
Geografie (sociální prostředí, životní prostředí, regiony)
Občanský a společenskovědní základ (občan a právo)
Informatika a ICT (zpracování a prezentace informací)
 

Harmonogram jednotlivých setkání během školního roku:

V rámci jednotlivých setkání a individuálních konzultací se studenti pod odborným vedením koordinátora projektu seznámí se základními informacemi o fungování krajiny a s její historií. Poznají, co jsou revitalizace a jaké procesy v krajině působí. S pomocí zahradního architekta zpracují vlastní projekt. Při získávání potřebných povolení k jeho realizaci si studenti vyzkouší také jednání s úřady, vlastníky pozemků a zástupci samosprávy.

• Součástí programu je dvoudenní workshop s odborníky zaměřený na krajinářskou problematiku, revitalizace, územní plánování, ale také na psaní projektů. Část přednášek může vést koordinátorka v cizím jazyce (AJ, NJ).

• Nejlepší vybrané projekty budou prakticky realizovány – výsadby do krajiny.
V případě zájmu lze domluvit
prezentaci projektu ve škole.

Cena:
Zahrnuje workshop pro studenty, odborné konzultace krajináře studentům při tvorbě studentských projektů, spolupráci na propagaci studentských prezentací, jednání či účast koordinátorky na jednání s místní samosprávou o podpoře vybraných projektů, přípravu a dovoz sazenic k výsadbám, nákup či zapůjčení potřebného nářadí, informační tabuli k výsadbám 5 000 Kč/ roční účast školy v projektu.

Financování:
Projekt je financován z fondu DBU, SFŽP ČR. 

Koordinátorka
Více informací o projektu vám ráda poskytne Ing. Karolína Hrbková  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo +420 777 749 372.   Fotogalerie

 

Zobrazeno 10661 krát Naposledy změněno pondělí, 16 září 2013 16:43

Aktuálně

 • 1
 • 2
 • 3
 • Čmelák - Společnost přátel přírody, o.s.

  Švermova 32
  460 10 Liberec
  Tel.: 482 751 195

 • 1