Nový projekt o krajině se zaměřuje na posílení atraktivity zelených profesí

Nejnovější česko-německý projekt „Zelené profese v krajině – německo-český ekovýchovný projekt pro žáky“

realizuje Čmelák - Společnost přátel přírody ve spolupráci s německou organizací Naturschutzzentrum „Oberlauzitzer Bergland“.

Projekt se věnuje tématu v posledních letech stále aktuálnějšímu, a to poklesu zájmu mladých lidí, žáků a studentů o studium tzv. zelených oborů jako je zemědělství, lesnictví či krajinářství. V budoucnu může mít nedostatek odborníků neblahý dopad na krajinu a lidi, kteří v ní žijí, neboť budou chybět specialisté přírodovědných profesí, kteří budou umět odborně krajinu využívat a šetrně s ní hospodařit.

Náš projekt spatřuje řešení tohoto problému v posilování vědomí důležitosti „zelených profesí“ u dětí a jejich rodičů a v zatraktivnění přírodovědných oborů.  Toho chceme dosáhnout prostřednictvím metody zvané badatelsky orientovaná výuka (BOV), která splňuje předpoklady moderní, praktické a efektivní výuky na základních a středních školách. Základem této inovativní metody je využívání krajiny v okolí školy jako živé učebny, která dává dětem prostor pro vlastní zkoumání přírody za využití moderních technických pomůcek a experimentů.

 

 

Zobrazeno 5803 krát Naposledy změněno pondělí, 16 září 2013 16:43

Aktuálně

 • 1
 • 2
 • 3
 • Čmelák - Společnost přátel přírody, o.s.

  Švermova 32
  460 10 Liberec
  Tel.: 482 751 195

 • 1